Zdrowie Kobiety, to przyjazne miejsce wyłącznie dla kobiet z problemami onkologicznymi. Skupia się na leczeniu wszystkich nowotworów kobiecych – piersi, macicy i jajnika, ale także płuca i przewodu pokarmowego, na które niestety coraz częściej zapadają kobiety. Pacjentki otrzymują kompleksową pomoc, zindywidualizowaną opiekę medyczną i wsparcie pod jednym dachem.

Kobiece nowotwory są specyficzne psychologicznie, ponieważ zagrażają nie tylko wątkowi egzystencjonalnemu, ale konfrontują z pełnionymi rolami społecznymi tj. matka, żona, partnerka czy córka. Dotkliwie burzą wewnętrzny wizerunek. Postrzeganie siebie – obraz kobiecego ja, zostaje w czasie choroby naruszony i jest traumatycznym doświadczeniem dla kobiet w każdym wieku. Przy nowotworach kobiecych ważne jest, aby kobiety miały przestrzeń
na wyrażanie i mówienie o swoich lękach, o strachu przed leczeniem, aby mogły się wspierać.

Centrum Leczniczo-Rehabilitacyjne i Medycyny Pracy ATTIS Sp. z o.o. dostrzegło oczekiwania pacjentek chorych onkologicznie i w odpowiedzi na niekorzystne prognozy epidemiologiczne dotyczące zachorowań na nowotwory, szczególnie wśród kobiet, uruchomiło pierwszy w Polsce publiczny Zakład Onkologii Kobiecej, który łączy w jednym trzy najważniejsze oddziały: onkologii klinicznej, chirurgii onkologicznej i ginekologii onkologicznej, zapewniając przy tym opiekę rehabilitacyjną przed i pooperacyjną oraz opiekę terminalną. W ramach Zakładu zespół specjalistów z onkologiem klinicznym na czele, będzie ustalał proces diagnostyczno-leczniczy indywidualnie dla każdej pacjentki. Pielęgniarka prowadząca będzie natomiast prowadzić pacjentkę przez poszczególne etapy leczenia.

Kompleksowe leczenie onkologiczne kobiet jest projektem pilotażowym, wzorowanym na wiedzy i doświadczeniach specjalistów z Japonii, w której prowadzony jest szpital wyłącznie dla kobiet Sagara Hospital – Hospital Specializing in Women`s Health Care. W ramach projektu oddział onkologiczny tworzy jedną zharmonizowaną całość z zapleczem ambulatoryjnym
i diagnostycznym, a w perspektywie w ramach jednej kolejki oczekujących. Takie połączenie pozwoli na znaczne skrócenie czasu oczekiwania i czasu potrzebnego na diagnostykę i rozpoczęcie leczenia.

Tworzenie oddziałów dedykowanych wyłącznie kobietom jest rozwiązaniem optymalnym i pozwalającym na szybsze zdrowienie oraz powrót do aktywności życiowej i społecznej.

 

 

ONKOLOGIA

CHEMIOTERAPIA

PORADNIA ONKOLOGICZNA

MAMMOGRAFIA

USG

BIOPSJE

OPIEKA PSYCHOLOGICZNA

REHABILITACJA